Ο Ρομπάκης έδωσε την λύση στο 89′ για τον Ζαρό!

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στον Ζαρό για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, με Ζαρό και Δία να μένουν στο 1-1!

«Πολύ σκληρός για να πεθάνει» ο Ζαρός, που δεν σταμάτησε να πιστεύει στην ισοφάριση, η οποία ήρθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης!

Πρώτη καλή στιγμή και γκολ στο παιχνίδι, με τον Κυπαράκη που είχε περάσει αλλαγή λίγο νωρίτερα, να ανοίγει το σκορ μόλις στο 22ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν εκατέρωθεν φάσεις για να σκοράρουν, με Ξεκαρδάκη για τους γηπεδούχους και Κεγιαδάκη για τους φιλοξενούμενους, όμως το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με τον Ζαρό αυτήν την φορά να είναι πιο πιεστικός ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, με Ξεκαρδάκη και Αλμπαντάκη να έχουν καλές στιγμές οι οποίες δεν έβρισκαν στόχο.

Από την άλλη ο Δίας, άντεχε στην πίεση, και έψαχνε ένα δεύτερο γκολ που θα του έδινε την νίκη, ωστόσο αυτό δεν έδειχνε να ερχόταν, παρά τις χαμένες ευκαιρίες που δημιούργησαν οι «μπλε» με Κεγιαδάκη και Ορφανό.

Εντέλει, λίγο πριν την λήξη του παιχνίδιου, ο Ρομπάκης που είχε περάσει ως αλλαγή, έκαμψε την αντίσταση του Μπανασάκη και έκανε το 1-1, ισοφαρίζοντας για τον Ζαρό στο 89′!

Στις καθυστερήσεις δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό  για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ!

Ζαρός (Κ. Παντζαρίδης): Αλεξάκης, Νικολαντωνάκης, Σαριδάκης Ν., Σαριδάκης Κ., Λεμονάκης, Αλπαντάκης Εφ., Γιατρομανωλάκης, Τζαγκαράκης, Λυκούδης, Αλμπαντάκης Β., Ξεκαρδάκης

Δίας (Στ. Αλνασάν): Μπανασάκης, Βιτσαράς, Αλεξόπουλος (15′ Κυπαράκης), Γουργουλάς, Κάββαλος, Μπλεμένος, Κεγιαδάκης, Τζανιδάκης, Ρουμελιώτης, Χριστιανίδης, Ορφανός