Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Ζαρό απέναντι στον Δωριέα!

Σε ένα ωραίο παιχνίδι στον Ζαρό, η ομώνυμη ομάδα κατάφερε να κερδίσει τον Δωριέα με 4-2, παίρνοντας την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές για τον τρίτο γύρο του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Άτυπη ρεβάνς για τους «πράσινους», οι οποίοι πριν περίπου ένα μήνα είχαν ηττηθεί με 0-2 από τον Δωριέα στον Ζαρό, με την ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη να βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση και να το δείχνει στον αγωνιστικό χώρο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Δωριέα, ο οποίος πήρε προβάδισμα στο 7′ με τον Μπόϊνι, με την απάντηση του Ζαρού να έρχεται άμεσα, καθώς ο συνήθης ύποπτος Ξεκαρδάκης ισοφάρισε σε 1-1 στο 15′.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους, ο Αουίντα έδωσε ξανά προβάδισμα στον Δωριέα κάνοντας το 1-2, ωστόσο ο Ζαρός ισοφάρισε ξανά, με  τον Σαριδάκη να κάνει το 2-2 λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Ζαρός ήταν καλύτερος από τον Δωριέα, σπαταλώντας αρκετές φάσεις για να σκοράρει, αλλά δυσκολευόταν να σκοράρει, με το «λυτρωτικό» γκολ να έρχεται λίγο πριν την συμπλήρωση 90 λεπτών από τον Τζαγκαράκη, με τον Σαριδάκη στις καθυστερήσεις να κάνει το 4-2. βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα!

Ζαρός (Φ. Χαλκιαδάκης): Αλεξάκης, Σαριδάκης, Καλεμάκης, Καπετανάκης, Αλπαντάκης Ε., Λεμονάκης, Σαριδάκης, Λυκούδης, Παπαδοβασιλάκης, Γιατρομανωλάκης, Ξεκαρδάκης

Δωριέας (Λ. Παπαδάκης): Ζερβός, Κρητσωτάκης, Χριστοδουλάκης, Δεληγιαννάκης, Βογιαντζάκης, Ανδριανάκης, Εργαζάκης, Μποϊνι, Αουίντα, Νηστικάκης, Πεχυνάκης