Η άτυχη στιγμή του Νταν Γκλάζερ απέναντι στον Άρη που δεν αποδείχθηκε… μοιραία (Video)

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΟΦΗ έχει μία στιγμή που σίγουρα δεν θα θέλει να θυμάται, απέναντι στον Άρη στο “Κλ. Βικελίδης”.

Έχοντας παρακαταθήκη το 2-0 του πρώτου αγώνα υπέρ της, η Μακάμπι Τελ Αβίβ, πήγε στη Θεσσαλονίκη για τη ρεβάνς με τον Άρη για τα προκριματικά του Europa Conference League, τον Αύγουστο του 2022.

Με το σκορ στο 0-0, ο Νταν Γκλάζερ που βρίσκεται προ των πυλών του ΟΦΗ, υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Ιτούρμπε και εξαιτίας της θέσης που βρισκόταν ο Παραγουανός μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων απέναντι από τον τερματοφύλακα, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες από το 57ο λεπτό, με τον Άρη να σκοράρει από την “άσπρη βούλα” για το 1-0 με τον Γκρέι στιγμές αργότερα.

Αυτό εντέλει δεν κόστισε στην «ομάδα του λαού», όπως είναι το προσωνύμιο της Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς ο Ζάχαβι ισοφάρισε σε 1-1 στο 74′ και το γκολ του Ντουκουρέ στο 81′, δεν ήταν αρκετό για να στείλει το ματς στην παράταση, με το 2-1 να είναι τελικό σκορ.