Η πρώτη «γεύση» Τζου στο ντεμπούτο του με τον ΟΦΗ

Ο Μεσάκ Τζου έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα του ΟΦΗ κόντρα στον Ολυμπιακό, στην πρώτη αποστολή που συμμετείχε!

Ο Πορτογάλος εξτρέμ έπαιξε περίπου ένα 20λεπτο καθώς ο Νίκος Νιόπλιας τον πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 72ο λεπτό αντί του Μεγιάδο.

Με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1 ο τεχνικός του ΟΦΗ ήθελε να ρίξει στη μάχη τον 23χρονο πλάγιο επιθετικό προκειμένου να πάρει μία πρώτη γεύση από την ατμόσφαιρα του «Γεντί Κουλέ», αλλά και χρόνο συμμετοχής έτσι ώστε να τον τσεκάρει για τον βαθμό ετοιμότητας του.

Ο Τζου δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν αρνητικός, καθώς προσπάθησε να πρεσσάρει και τον είδαμε να κλέβει σε 2-3 περιπτώσεις μπάλες και να επιχειρεί να γίνει επικίνδυνος ωστόσο ο ΟΦΗ του δευτέρου ημιχρόνου ήταν ήδη κουρασμένος και δεν απείλησε την εστία του Τζολάκη.

Είδαμε τρεξίματα, είδαμε πάθος από τον νεαρό Πορτογάλο και παιχνίδι με παιχνίδι σίγουρα θα μπορούμε να βγάλουμε πιο χρήσιμα συμπεράσματα.