Ιμπαγάσα: «Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς»

Σημαντική χαρακτήρισε τη νίκη με 3-1 επί του Γιούχτα ο προπονητής του Ολυμπιακού Β, Αριέλ Ιμπαγάσα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αριέλ Ιμπαγάσα μετά το φινάλε της αναμέτρησης:

«Είμαστε ικανοποιημένοι με τη νίκη και με τους τρεις βαθμούς που πήραμε. Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Ιδιαίτερα για 75 λεπτά τα πήγαμε πάρα πολύ καλά.

Στα τελευταία λεπτά δεν είχαμε κατοχή της μπάλας και δε δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Σε γενικές γραμμές όμως κάναμε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο.

Είχαμε πολλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και βάλαμε γκολ.

Αυτός είναι ο δρόμος. Να δίνουμε όλα τα παιχνίδια σε υψηλό επίπεδο, αν και γνωρίζουμε ότι αυτό είναι δύσκολο.

Σκεφτόμαστε πλέον τον επόμενο αγώνα που θα είναι δύσκολος. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Ήταν μία σημαντική νίκη για εμάς.»