Ισοπαλία για τον Αλμυρό στην Αγία Παρασκευή (1-1)

Δεν πήρε το πολυπόθητο τρίποντο απέναντι στην Αγία Παρασκευή ο Αλμυρός, καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Μανώλη Σουτζή δεν είχαν βρει τα πατήματά τους, ελέω και του αγωνιστικού χώρου.

Η Αγία Παρασκευή από την άλλη, είχε κάποιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ όμως αυτό δεν συνέβη.

Ο Αλμυρός είχε δοκάρι με τον Χαντί λίγο πριν ολοκληρωθούν τα πρώτα 45 λεπτά ενώ με την έναρξη του δεύτερου μέρους κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ!

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν μια ανούσια υπεροχή ενώ η Αγία Παρασκευή έφερε το παιχνίδι στα ίσια με σουτ του Καραγιάννη στο 73′ (1-1). Στη συνέχεια ο Αλμυρός απείλησε χωρίς όμως να μετατρέψει σε γκολ τις 2-3 ευκαιρίες που δημιούργησε.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Μίλτος Γκόφας): Αραμπατζής, Κόλλιας, Αυλωνίτης, Κοντοές, Κόρτσαμ, Στυλιανόπουλος, Καραγιαννίδης, Κατίδης, Δημητρίου, Δακτυλίδης, Μπάκος

ΑΛΜΥΡΟΣ (Μανώλης Σουτζής): Χανιωτάκης, Καργιωτάκης, Κοντογιάννης, Βουιδάσκης, Πιερτζακόμι, Καστελλιανάκης, Χαντί, Γιαλούσης, Πατηνιώτης, Ρέγιες