Κέρδισε και… ξεμπέρδεψε οριστικά ο Μοχός!

Πήρε το τρίποντο και έμεινε στην κατηγορία και μαθηματικά ο Μοχός

Πολύ μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο πανηγύρισε ο Μοχός στην έδρα της ΑΕΚατσαμπά με σκορ 1-2 και τελείωσε μία και καλή με την υπόθεση παραμονή μετά και το διπλό της Χερσονήσου στην έδρα της Τυλίσου!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Σούρσος και Κεφάκης, ενώ για την ΑΕΚατσαμπά μείωσε σε 1-2 ο Σαμπροβαλάκης.

Ο Μοχός πήρε κεφάλι στο σκορ με το σουτ του Χιώτη στο 39′ με την ΑΕΚατσαμπά από μεριά της να έχει δοκάρι με τον Φρόκου στο πρώτο μέρος χωρίς όμως να καταφέρει να βρει κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και στο 0-2 με τον Κεφάκη μετά από πάσα του Χιώτη!

Η ΑΕΚατσαμπά κατάφερε στο 80′ να μειώσει και να δώσει νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση με την μείωση του σκορ σε 1-2 από τον Σαμπροβαλάκη με πέναλτι χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει κάτι από την αναμέτρηση καθώς στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι ο Μοχός έφυγε με το διπλό.

ΑΕΚατσαμπά: Αποστολάκης, Ραπανάκης, Μυρτέλι, Καραφωτιάς, Μπρέγκα, Ντελία, Κατσαβούνης, Μπετεινάκης, Ζούζουλας, Φρόκου, Σαμπροβαλάκης

Μοχός: Μουτζούρης, Τσιμηνικάκης Ι., Αλατίκ, Χουδετσανάκης, Κεφάκης, Μίχος, Τσιμηνικάκης Ρ., Χιώτης, Σούρσος, Σκουτέλης