“Καθάρισε” με τέσσερα τέρματα από το πρώτο μέρος η Ανάληψη!

Τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για την Ανάληψη

Η Ανάληψη επικράτησε με σκορ 4-0 του Δία ανέβηκε, έστω και προσωρινά καθώς έχει ματς παραπάνω, στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα γκολ για τους ανώτερους νικητές πέτυχαν οι Βλάχος (2), Γκούρο Ε. και Πρέντι.

Η Ανάληψη ήταν “καταιγιστική” στο πρώτο μέρος και βρήκε τέσσερα τέρματα με τον Βλάχο να “χτυπάει” σε δύο περιπτώσεις ανοίγοντας το σκορ στο 13′ με πλασέ και κάνοντας το 3-0  στο 31′ με κεφαλιά με τον Γκούρο Ε. να κάνει το 2-0 στο 15′ από την “άσπρη” βούλα και τον Πρέντι να διαμορφώνει το σκορ ημιχρόνου, που ήταν το 4-0 στο 35′ και πάλι με τον ίδιο τρόπο.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά χωρίς να αλλάζει κάτι μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με σκορ 4-0.

Ανάληψη: Μουντράκης, Καργιωτάκης Ε., Κοζυράκης, Περβολαράκης, Χαμαλάκης, Βλάχος, Γκούρο Τ., Κοκκινάκης, Πρέντι, Θεοδωράκης, Γκούρο Ε.

Δίας: Μακριδάκης, Ανετάκης, Μπορμπουδάκης, Γουργούλας, Καναβάκης, Λεμονιάς, Σπανουδάκης, Παγωνάκης, Χρισιανίδης, Τσιριντάνης, Γκάγκας