Καρέλης: Ο… killer επέστρεψε με εμφατικό τρόπο υπογράφοντας την ανατροπή! (Video)

Ο Νίκος Καρέλης είναι και πάλι εδώ και μας θύμισε το πόσο ικανός είναι στο σκοράρισμα

Ο Παναιτωλικός έφτασε σε μία πολύ μεγάλο ανατροπή στον αγώνα της φάσης των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος κόντρα στην Καλλιθέα καθώς παρ’ ότι έχανε με σκορ 0-2 στο 50′ κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πάρει προβάδισμα πρόκρισης επικρατώντας με σκορ 3-2!

Εκτός όμως από την μεγάλη αυτή νίκη, έτσι όπως ήρθε, ο Παναιτωλικός κέρδισε πολλά περισσότερα από αυτή την αναμέτρηση.

Όπως δήλωσε και ο τεχνικός της ομάδας του Αγρινίου μετά το τέλος της αναμέτρησης είναι σπουδαία η αντίδραση της ομάδας του όντας σε πολύ δύσκολη θέση λόγω του 0-2.

Ένα ακόμη μεγάλο κέρδος όμως έχει ονοματεπώνυμο και είναι ο Νίκος Καρέλης.

Ο Ηρακλειώτης επιθετικός είναι και πάλι διαθέσιμος και το έδειξε με την επιστροφή του στα γήπεδα καθώς μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο και στο 90′ με ένα πολύ όμορφο τελείωμα ήταν ο παίκτης που χάρισε την νίκη στην ομάδα του!

Μετά από το παιχνίδι με την Λαμία στις 1/10/2023 και την ήττα με σκορ 1-0 ο Νίκος Καρέλης επέστρεψε από τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε χθες, Τρίτη (5/12), καθώς ήταν στην αποστολή και στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι πρωταθλήματος με την Κηφισιά αλλά δεν είχε αγωνιστεί.

Ούτε χθες ξεκίνησε βασικός αλλά κλήθηκε από τον Γιάννη Πετράκη στο ημίχρονο και τον έβγαλε ασπροπρόσωπο!

Ο Νίκος Καρέλης σκόραρε το πρώτο του τέρμα την φετινή αγωνιστική περίοδο καθώς δεν είχε σκοράρει πριν τραυματιστεί.

Τελευταίο του τέρμα πριν το χθεσινό ήταν εκείνο με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρωτάθλημα στις 22/4/2023, όπου η ομάδα του για την ιστορία είχε ηττηθεί με σκορ 3-2.

Ο Καρέλης πάντως δείχνει με το τέρμα που πέτυχε ότι είναι και πάλι εδώ διαθέσιμος για την ομάδα του Παναιτωλικού που τον χρειάζεται αρκετά στο φετινό πρωτάθλημα και της έλειψε μέχρι στιγμής, όπως φάνηκε στα αποτελέσματα μέχρι στιγμής.

Το μόνο που μένει να δούμε είναι στα πόσα τέρματα θα φτάσει ο… killer από το Ηράκλειο στην πορεία της φετινής χρονιάς, δείχνοντας και πάλι δυνατός όπως πριν και έτοιμος να ανταποκριθεί στις προσδοκίες.