Κέρδισε και στο πρωτάθλημα ο Ανθεστίων, 0-2 τον Κεραυνό

Ένα ακόμα διπλό για τον Ανθεστίων στην φετινή σεζόν, ο οποίος επικράτησε με 0-2 του Κεραυνού στο Ατσαλένιο για την 24η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Καλύτερος ο Ανθεστίων στο πρώτο μέρος, έχοντας καλές στιγμές με Σεραφειμίδη και Λυδάκη, με τον Κεραυνό να στέκεται αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο.

Ωστόσο, έπρεπε να φτάσουμε στο 29ο λεπτό ώστε να πάρει προβάδισμα η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, με τον Μαρίνο Σεραφειμίδη να βρίσκει δίχτυα σε ακόμα ένα παιχνίδι και να ανοίγει το σκορ, κάνοντας το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Ανθεστίων μπήκε δυνατά και στο 54′ έχασε πέναλτι, αλλά στο 66′ διπλασίασε τα τέρματα του, με τον Γιώργο Λυδάκη να κάνει το 0-2 με όμορφο σουτ.

Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι άλλο, με την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη να πανηγυρίζει μία σημαντική νίκη, ενώ αντίθετα εκείνη του Άρη Μαυρογιαννάκη βρίσκεται σε δύσκολη θέση όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Ραπανάκης, Βασιλάκης, Τσιλόγλου, Μαυρογιαννάκης Α., Μαυρογιαννάκης Δ., Κουμάκης (60′ Κυπραίος), Κωνσταντάκοπουλος (60′ Χρονάκς), Κεραλάκης (46′ Παπαδάκης), Γωνιανάκης, Κουγιός

Ανθεστίων (Β. Πλεσίτης): Κασσωτάκης, Σαριδάκης, Πλαϊτάκης, Γιούγκα, Χότζα, Στρατάκης, Χρηστάκης, Σεραφειμίδης, Λυδάκης, Μπερνίκου