Κόλτζος: «Συνεχίζουμε, το ματς με τον Εθνικό είναι ολόκληρη η κατηγορία»

Η Επισκοπή έχασε από τον Ελλοπιακό εκτός έδρας με 3-0 και ο Γιώργος Κόλτζος μίλησε στο PrimeSport, τονίζοντας πώς τα πέναλτι των γηπεδούχων είναι αμφισβητούμενα.

Άλλωστε η Επισκοπή εξέδωσε και ανακοίνωση για τη διαιτησία.

Ο ίδιος όμως θέλησε να υπογραμμίσει πώς το επόμενο ματς, με αντίπαλο τον Εθνικό, είναι ολόκληρη η κατηγορία:

«Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο στο α’ ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις.

Διατηρούσαμε την εδαφική υπεροχή να απειλούμε αλλά ούτε και να απειληθούμε. Στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε πέντε λεπτά ο διαιτητής καταλόγισε δύο πέναλτι κι έτσι το παιχνίδι άλλαξε μορφή εντελώς.

Σίγουρα η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο, δύο φάσεις αμφισβητούμενες επηρέασαν πολύ την ομάδα μας και δημιούργησαν πολύ καλό κλίμα στον Ελλοπιακό.

Εμείς συνεχίζουμε, κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τον Εθνικό που για μας είναι ολόκληρη η κατηγορία.»