Παλικαρίσια ισοπαλία για τον ΑΟΑΝ στις Σέρρες απέναντι στον Απόλλωνα Παραλιμνίου (2-2)

Σε ένα συναρπαστικό ματς με πολλές φάσεις ο ΑΟΑΝ κατάφερε να πάρει μια πολύτιμη ισοπαλία εκτός έδρας με 2-2 στις Σέρρες απέναντι στον Απόλλωνα Παραλιμνίου στο πρώτο παιχνίδι για την φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος με φόντο την πρόκριση στην προημιτελική φάση του θεσμού

Ο Απόλλων Παραλιμνίου κατάφερε να ανοίξει νωρίς το σκορ στο 10΄με τακουνάκι του Γκέκα μετά από σέντρα του Πέτρου με τον ΑΟΑΝ να ισοφαρίζει άμεσα στο 16΄με τρομερό σουτ του Μηνά μέσα από την περιοχή μετά την απόκρουση του Νομικού

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1 με την γηπεδούχο ομάδα στο 61΄να κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Γκέκα με τον ίδιο παίκτη ένα λεπτό μετά να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 2-1 για την ομάδα του

Ο ΑΟΑΝ όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με ένα φοβερό σουτ κεραυνό του Σέχου έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-2 ενώ είχε και άλλες δύο μεγάλες ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ματς για να πάρει ακόμα και τη νίκη

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Νομικός, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Γκέκας (73΄ Κιουτσεκτσίδης), Ελέζι (80΄ Καρατλίδης), Πέτρου, Παπαδόπουλος, Τζαμπέγια (89΄ Γάκης)

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Γιαγκιόζης, Γωνιωτάκης (63΄ Τσανάι), Ζέλιος, Φουκαράκης, Λάμπρου, Μπότε (86΄ Νοκάι), Κίττος, Μπαράτα (71΄ Σέχου), Μελισσόπουλος (86΄ Τζιλάι), Μηνάς, Χίσι