Κύπελλο ΕΠΣΗ: Άνετη πρόκριση στην επόμενη φάση για τον Αετό Ανωγείων

“Τσέκαρε” το εισιτήριο για την 4η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ ο Αετός Ανωγείων

Πραγματοποιώντας μία γεμάτη εμφάνιση και “καθαρίζοντας” το παιχνίδι από το πρώτο μέρος ο Αετός Ανωγείων επικράτησε με σκορ 0-5 των Νέων Ηροδότου παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Δεληγιαννίδης, Κολιοραδάκης, Κλάδος Μ. (2) και Ξυλούρης.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι  η κάθε ομάδα είχε από ένα δοκάρι.

Στο 21′ ο Δεληγιαννίδης με σουτ εκτός περιοχής έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αετό Ανωγείων!

Μάλιστα σαν να μην έφτανε αυτό μετά από οκτώ λεπτά ο Αετός βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Κολιοραδάκη με σουτ εντός περιοχής!

Στο 33′ ήταν η ώρα για το 0-3 με τον Κλάδο Μ.!

Λίγο αργότερα ήταν η στιγμή για την πρώτη μεγάλη φάση των Νέων Ηροδότου, οι οποίοι είχαν δοκάρι στο 37′!

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 0-3 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52′ είχαμε την ισοφάριση στα δοκάρια για τον Αετό με τον Κλάδο Ζ..

Στο 66′ ο Αετός έκανε τέσσερα τα τέρματα του με σκόρερ τον Ξυλούρη με σουτ εντός περιοχής!

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Κλάδος Μ. με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με πλασέ εντός περιοχής.

Νέοι Ηροδότου: Τακιτζής, Ζυγούρης, Κουρουγκιαβούρης, Χωραΐτης, Παπαδάκης, Μπλεδάκης, Μαυραντωνάκης, Τσούκαλης, Μιχελάκης, Αμπαζάι, Λαρυγγάκης

Αετός Ανωγείων: Σκουραδάκης, Κλάδος Ζ., Κολιοραδάκης, Παπαδομιχελάκης, Αμοιρόπουλος, Ζωνάκης, Κεφαλογιάννης, Δεληγιαννίδης, Φουρναράκης, Κλάδος Μ., Ξυλούρης