Κ17: Ισόπαλος με την Κηφισιά ο ΟΦΗ (3-3)

Παρά το γεγονός ότι πήρε τρεις φορές προβάδισμα στο σκορ, η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 με την αντίστοιχη της Κηφισιάς, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K17.

Στην αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό στάδιο Καματερού, η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με προβολή του Καστελλιανάκη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28′ με κεφαλιά του Καμπά, ενώ στο 37′ ο ΟΦΗ πήρε ξανά το προβάδισμα (1-2), με τον Μπεϊνά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Τρούμπα, με διαγώνιο σουτ.

Στο 61′ η Κηφισιά ισοφάρισε εκ νέου (2-2) με μακρινό σουτ του Τσικλή.

Στο 84′ ο Σωμαράκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Καστελλιανάκη και με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 2-3, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Σάμιος διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Κετένογλου, Νινιράκης, Καινουργιάκης, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Κωστέας (59′ Σωμαράκης), Χαραλάμπης (64′ Λυγεράκης), Πατραμάνης (46′ Δάρλας), Καστελλιανάκης, Μπεϊνάς (68′ Πετούσης).