Κ19 ΟΦΗ: Ήττα με ανατροπή στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό. τερμάτισε στην 5η θέση (3-2)

Την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος υποδομής της Super League κατέλαβε η Κ19 του ΟΦΗ, έχοντας ολοκληρώσει τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για φέτος.

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής κόντρα στην Λαμία, η ομάδα του Μ. Πατεμτζή, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, γνώρισε την ήττα με 3-2. Ο Γανόπουλος άνοιξε το σκορ στο 20′, μετά από πάσα του Φαϊτάκη, ενώ στο 41′ ο νεαρός επιθετικός σκόραρε ξανά, έπειτα από πάσα του Μακράκη, με το 0-2 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου. Στο 60′ ο Κοντονίκος με πλασέ εντός περιοχής μείωσε σε 1-2 για τον Παναιτωλικό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Καψής πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Κοντονίκος.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Καλαφάτης (85′ λ.τ. Μαθιουδάκης), Βιδιαδάκης (85′ Καλαϊτζάκης), Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Πατηράκης, Μακράκης (62′ Μπλίντο), Πιστικός, Γανόπουλος, Φαϊτάκης, Φανουράκης (45′ Τακάκης, 80′ λ.τ. Τσερεβελάκης)