Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ στο Λίντο – ΠΟΗ

Δεν κατάφερε να συνεχίσει στις νίκες το Λίντο – Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για ΠΟΗ

Το Λίντο μπορεί να προηγήθηκε και να είχε τις περισσότερες καλές στιγμές στο παιχνίδι, όμως δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το δεύτερο συνεχόμενο του τρίποντο καθώς κόλλησε στο 1-1 με τον ΠΟΗ.

Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Κάββαλος, ενώ για τους φιλοξενούμενους ισοφάρισε ο Πρωτοπαπαδάκης.

Στα πρώτα λεπτά το Λίντο είχε την υπεροχή και δύο – τρεις καλές στιγμές, όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα μέχρι το 30′!

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού λοιπόν ο Κάββαλος έβαλε μπροστά στο σκορ το Λίντο και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου καθώς δεν μπόρεσαν μέχρι τότε να βρουν κάποια αντίδραση, οι ποδοσφαιριστές του ΠΟΗ.

Η αντίδραση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στην επανάληψη με τον Πρωτοπαπαδάκη στο 55′ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έψαξαν το νέο προβάδισμα και το πέτυχαν στις καθυστερήσεις με τον Κατσαρό αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ και έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο ΠΟΗ τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Κορνελάκη στο 85′.

Λίντο: Φραγκουλάκης, Κάββαλος, Λουκά (75′ Κυριακάκης), Ξυστράκης, Αδαμάκης, Ανδριαδάκης (70′ Κατσαρός), Καρκανάκης (75′ Κομνηνός Ι.), Μπουρδάκης, Παπαδάκης (60′ Κώττας), Μαυρής (75′ Καλαϊτζάκης), Κομνηνός Α.

ΠΟΗ: Γεναράκης, Χατζάκης, Βασιλάκης, Τζιρίτας (65′ Κορνελάκης), Πρωτοπαπαδάκης (90′ Τσαγκαράκης), Τιγκίρης, Τσαγκαράκης, Φουντουλάκης, Σταμπούλος, Βελλίνης (65′ Σταθάκης), Κουκουράκης (65′ Κακουλάκης)