Κύπελλο ΕΠΣΗ: Προκρίθηκε στην επανάληψη ο ΑΟΤυμπακίου!

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος έφτασε στην πρόκριση ο ΑΟΤυμπακίου

Χάρις στα γκολ των Αριστεινίδη και Βακράκου ο ΑΟΤυμπακίου πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας με σκορ 1-2 του Λίντο εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι παρά τις δύο κατηγορίες που τους χωρίζουν με τον ΑΟΤ πάλεψαν το παιχνίδι και κατάφεραν στο τέλος να πετύχουν έστω το γκολ της τιμής με τον Καλαϊτζάκη.

Στο πρώτο μέρος παρά τις στιγμές των δύο ομάδων δεν είδαμε κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει ως την ανάπαυλα.

Το ίδιο συνέβη και στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους, όμως τα τελευταία εικοσιπέντε λεπτά έκρυβαν αυτά που δεν είχαν τα προηγούμενα, γκολ.

Ο ΑΟΤυμπακίου κατάφερε τελικά να φτάσει στο γκολ με μακρινό σουτ του Αριστεινίδη στο 68′!

Στο 85′ η ομάδα του Τυμπακίου σφράγισε την πρόκριση της στην επόμενη φάση με το γκολ του Βακράκου, ενώ το Λίντο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2 με σκόρερ τον Καλαϊτζάκη στις καθυστερήσεις.

Λίντο: Καργάκης, Διακάκης, Κάββαλος, Λουκά (60′ Ξυστράκης), Φρέσκος (80′ Σπανουδάκης), Ανδριαδάκης (60′ Καλαϊτζάκης), Κομνηνός, Μπουρδάκης, Παπαδάκης (80′  Καρκανάκης), Μαθιουδάκης (70′ Σφακιανάκης), Μαυρής

ΑΟΤυμπακίου: Σταυρακάκης, Γιαννικάκης, Καμνέλιους, Λούσι, Σπυριδάκης, Αριστεινίδης, Ούγκο Σίλβα, Παραθυράς, Φραγκιαδουλάκης, Βακράκος, Παπανδρέου