Νίκη με ανατροπή για την Τύλισο και πρωτιά εν όψει play-off!

Νίκησε και το Λίντο με ανατροπή και πάει ως πρώτη στα play-off η Τύλισος

Μπορεί το Λίντο να προηγήθηκε με τον Μαθιουδάκη, όμως η Τύλισος απάντησε με τα γκολ των Μιχελουδάκη, Αμαραντίδη και Μανιουδή και έτσι έφτασε σε ένα ακόμη τρίποντο με σκορ 1-3, το οποίο της χάρισε την πρωτιά εν όψει play-off.

Από την πλευρά του το Λίντο στάθηκε πολύ άτυχο καθώς έχασε τους δύο του τερματοφύλακες με προβλήματα τραυματισμών και αναγκάστηκε για μισή ώρα παιχνιδιού να παίξει με τον Κυριακάκη κάτω από τα δοκάρια.

Το Λίντο ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Μαθιουδάκη στο 20′!

Στην συνέχεια η Τύλισος απείλησε για πρώτη φορά με τον Μανιουδή, όμως το σουτ του απομακρύνθηκε από τον Κλάδο με τα πόδια.

Η Τύλισος συνέχισε να πιέζει και απείλησε με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού με τον Αμαραντίδη, όμως και πάλι η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα.

Τελικά στο 35′ η Τύλισος κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιχελουδάκη και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1 καθώς οι ευκαιρίες των Μάτσα και Παγκαλάκη δεν βρήκαν στόχο στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η Τύλισος συνέχισε να πιέζει και έφτασε στην ανατροπή με σκόρερ τον Αμαραντίδη στο 70′!

Λίγο νωρίτερα όμως λόγω τραυματισμού και του αναπληρωματικού τερματοφύλακα του Λίντο, Δακανάλη, που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στην ανάπαυλα, πέρασε στο παιχνίδι αναγκαστικά ως τερματοφύλακας στο 65′ ο Κυριακάκης!

Μετά το 1-2 η Τύλισος απείλησε εκ νέου με τον Μιχελουδάκη στο 80′, όμως το σουτ του απέκρουσε ο Κυριακάκης, ενώ λίγο αργότερα το σουτ του Ανδριαδάκη κατέληξε στα χέρια του Τσαχάκη.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε με σουτ ο Μανιουδής στο 90′ κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του!

Λίντο: Κλάδος (46′ λ.τρ. Δακανάλης – 65′ λ.τρ. Κυριακάκης), Διακάκης, Λούκα, Ξυστράκης, Φρέσκος (85′ Σφακιανάκης), Ανδριαδάκης, Κατσερός, Κομνηνός, Μπουρδάκης, Σπανουδάκης (65′ Κάββαλος), Μαθιουδάκης (65′ Καλαϊτζάκης)

Τύλισος: Τσαχάκης, Αργυρούδης, Ευρυπίδου, Παπάζογλου, Σαμαριτάκης, Μανιουδής, Μάτσα, Ταβουλαρέας (46′ Βανγκέλι), Αμαραντίδης (90′ Μαυρομάτης), Μιχελουδάκης, Παγκαλάκης