Λύγισε στις λεπτομέρειες η Σάκκαρη, προβάδισμα για Ιταλία κόντρα στην Ελλάδα

Ύστερα από μια πολύ δυνατή μονομαχία, η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε 2-1 σετ (6-3, 6-7, 7-5) από τη Μαρτίνα Τρεβιζάν, με την Ιταλία να κάνει το 1-0 επί της Ελλάδας στο United Cup.

Ήττα στις λεπτομέρειες για τη Μαρία Σάκκαρη κόντρα στη Μαρτίνα Τρεβιζάν. Η Ελληνίδα τενίστρια έχασε 2-1 σετ (6-3, 6-7, 7-5), σε ματσάρα που διήρκησε 3 ώρες και 17 λεπτά, με αποτέλεσμα η Ιταλία να κάνει το 1-0 κόντρα στην Ελλάδα στο United Cup.

Η Ιταλίδα τενίστρια είχε εξαιρετικό μπάσιμο στην αναμέτρηση, κάνοντας με το «καλησπέρα» το break (για το 2-0), φτάνοντας εντέλει στο 6-3. Η Σάκκαρη ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο σετ, στο οποίο και επικράτησε έστω και στο tie break. Το… μπρα ντε φερ των δύο αθλητριών συνεχίστηκε και στο τρίτο σετ, με την Τρεβιζάν να χαμογελά (7-5).

Πλέον, ακολουθεί ο αγώνας του Στέφανου Σακελλαρίδη με τον Λορέντσο Μουσέτι, ενώ το Σάββατο (7/1) θα διεξαχθεί το ντέρμπι του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ματέο Μπερετίνι.

ΠΗΓΗ: SPORT-FM.GR