Μέσα σε δύο λεπτά λύγισε στο δεύτερο μέρος η Επισκοπή στη Ριζούπολη (2-0)

Tην ήττα με 2-0 γνώρισε η Επισκοπή την Κυριακή το μεσημέρι στη Ριζούπολη από τον Απόλλωνα Σμύρνης σε ματς για την 18η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Έτσι ο Γιώργος Κόλτζος που έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της Ρεθυμνιώτικης ομάδας δεν κατάφερε να το συνδυάσει με ένα θετικό αποτέλεσμα με την Επισκοπή να παραμένει χωρίς νίκη το 2024.

Το ματς ήταν στο 0-0 μέχρι και το 78΄όταν ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο συγκεκριμένο λεπτό με τον Σπαρτιάτη , ενώ δύο λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 80΄ο Παπαχρονόπουλος σημείωσε και δεύτερο τέρμα για την ομάδα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Καλούδης, Πριόνας, Κιρκιλιανίδης, Λιάκος, Ρόδης, Μελιόπουλος, Πιαστόπουλος, Σάλα, Παπαχρονόπουλος, Καραγκούνης, Τασιούλης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κόλτζος): Ψαρράς, Χάιδος, Συμεωνίδης, Κεφαλάς, Πάτας, Μεργέμογλου, Τραίτοράκης, Κοναγκάγια, Τζωρτζινάκης, Μέτα (70′ Γεωργιακάκης), Λέκα.

Πηγή φωτογραφίας: a-sports.gr