Μεγάλη νίκη για Παλιανή στο Πανεπιστήμιο σε ένα τρομερό φινάλε «ροντέο», 2-3 τον Δία

Σε «ροντέο» μετατράπηκε το τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης στο γήπεδο Πανεπιστημίου – Περιφέρειας, όπου Δίας και Παλιανή προσέφεραν συγκινήσεις στους φίλους που βρέθηκαν στις κερκίδες, με την φιλοξενούμενη ομάδα να επικρατεί με 2-3 και όλα τα γκολ να σημειώνονται μετά το 75!!!

Ο Γκάγκας άνοιξε το σκορ στο 75′ για την Παλιανή ενώ η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε δυο λεπτά αργότερα με το αυτογκολ του Κορνηλάκη. Στο 80′ ο Δίας έφτασε στην ανατροπή κάνοντας το 2-1 με τον Φιράνι αλλά η Παλιανή δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στο 84′ ο Καλομοίρης ισοφάρισε σε 2-2 και στο 90′ ο Σπινθουράκης υπέγραψε το τελικό 2-3 για την ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη!

Αξίζει να αναφερθεί ότι η Παλιανή ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε ο Σαμωνάκης.

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Κάββαλος, Ρουμελιώτης, Βιτσαράς, Γούργουλας, Μπορμπουδάκης (78′ Χριστιανίδης), Μπλεμένος, Αποστολάκης, Κεγιαδάκης, Λεμονιάς, Φιράνι

ΠΑΛΙΑΝΗ: Μαστραντωνάκης, Φουντουλάκης, Καστιγάκης (71′ Γκάγκας), Κορνηλάκης), Οικονομάκης Γ., Σπινθουράκης, Καλομοίρης, Σαμωνάκης, Οικονομάκης Κ., Φουντουλάκης (50′ Στρατιδάκης), Ζαϊμάκης

Πηγή φωτογραφίας: Νίκος Σωμαράκης