Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ κόντρα στο Παλαιό Φάληρο (82-73)

Παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο μπάσκετ ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει την δεύτερη φετινή του εντός έδρας νίκη για το πρωτάθλημα της National League 1 κερδίζοντας με 82-73 το Παλαιό Φάληρο στο Κλειστό του ΒΑΚ στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.

Ο ΟΦΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου (23-25) στη συνέχεια κατάφερε και ανέκαμψε στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 45-42. στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ με ένα σερί 11-2 προς το τέλος κατάφερε με την λήξη του να πάρει μια διαφορά 6 πόντων (64-58) την οποία την διαχειρίστηκε άψογα στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν από δυνάμεις ο ΟΦΗ το εκμεταλλεύτηκε αυτό και πήρε στο τέλος μια δίκαιη νίκη με 82-73 που ήταν η τρίτη της συνολικά στο πρωτάθλημα της National League 1.

Πρώτος σκόρερ για τον ΟΦΗ ήταν ο Μποχωρίδης με 19 πόντους και 4 τρίποντα, ενώ από το Παλαιό Φάληρο ξεχώρισε ο Καλιανώτης με 14 πόντους και 1 τρίποντο.

Τα δεκάλεπτα: 23-25,45-42,64-58, 82-73.

ΟΦΗ (Ράλλης): Σταμπουλής 16,Μποχωρίδης 19(3),Κασπίρης 12(4), Λιανός 7, Παππάς 5(1), Πιλκούδης 10, Τσερκιτζόγλου 2, Ζαφειρούδης 8(2),Πρωτογεράκης 3,Κοτρώτσιος, Αντιφυλιώτης.

Π.Φάληρο(Τερζής): Σκορδός 10, Σωτηράκης 9(3),Καλιανιώτης 14(1), Χαϊκάλης 5, Χατζηκυριακίδης 15(3),Emil 4,Φιλίππου 4,Γκάτζο 9, Κάπρης, Βασιλειάδης 3, Δούλης