Με “καρέ” από τον Μαυρή ένα ακόμη τρίποντο το Λίντο!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυρή επικράτησε και του Δία το Λίντο – Πολλά παράπονα από την διαιτησία οι φιλοξενούμενοι

Μετά από μία ματσάρα στο Λίντο, η ομώνυμη ομάδα επικράτησε με σκορ 4-2 του Δία με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυρή που πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του!

Πάρα πολλά παράπονα από την διαιτησία για τον Δία που ζητάει δύο πέναλτι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Δία με τον Ανετάκη να κάνει το 0-1 μόλις στο 3′ με σουτ εντός περιοχής.

Βέβαια η απάντηση του Λίντο δεν άργησε να έρθει με τον Μαυρή να κάνει το 1-1 στο 10′ μέσα σε διαμαρτυρίες του Δία για οφσάιντ.

Μέχρι την ανάπαυλα δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Λίντο μπήκε δυνατά και έφτασε στην ολική ανατροπή με τον Μαυρή και πάλι, ενώ ο Δίας λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 51′ με φοβερό σουτ του Παγωνάκη στο Γ’ έκανε το 2-2!

Ο Μαυρής ήταν όμως σε μεγάλη ημέρα και σημειώνοντας δύο ακόμη τέρματα στο 61′ και στο 75′ έκανε το 4-2 για το Λίντο σημειώνοντας “καρέ” τερμάτων!

Βέβαια ο Δίας διαμαρτύρεται έντονα για δύο φάσεις με το σκορ στο 3-2 που ζητάει πέναλτι!

Αρχικά για χέρι σε σουτ του Ανετάκη και σε μία άλλη φάση για ανατροπή του Γκάγκα εντός περιοχής με τον διαιτητή να μην δίνει κανένα από τα δύο και το 4-2 να μένει ως το τέλος.

Λίντο:

Δίας: Μαστραντωνάκης, Μπορμπουδάκης (88′ Κουτσαφτάκης), Σηφάκης, Παγωνάκης, Γουργούλας, Λεμονιάς Β. (70′ Καναβάκης), Ανετάκης, Λεμονιάς Μ., Κεγιαδάκης, Γκάγκας, Πατσαδάκης (50′ Φουλεδάκης)