Με “λυτρωτή” τον Κλαπάκη τη νίκη η Δαμάστα!

Με γκολ του Κλαπάκη στις καθυστερήσεις το τρίποντο η Δαμάστα

Απίστευτο τελευταίο δεκάλεπτο στην έδρα της Δαμάστας στο παιχνίδι κόντρα στον Εργοτέλη, όπου σημειώθηκαν και τα τρία γκολ της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να είναι τελικά οι νικητές με σκορ 2-1 χάρις στο γκολ του Κλαπάκη στο 90′.

Σκόραραν επίσης στην αναμέτρηση οι Βατσινάς και Κατσούρρι.

Στο πρώτο μέρος παρά τις όποιες καλές στιγμές δεν είδαμε κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα το 0-0 να μένει μέχρι την ανάπαυλα.

Στα πρώτα 35 λεπτά της επανάληψης συνέχισαν οι δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα άλλαξαν!

Αρχικά ο Βατσινάς με εύστοχο πλασέ στο 80′ έδωσε το προβάδισμα στην Δαμάστα!

Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Κατσούρρι ερχόμενος από τον πάγκο έφερε το ματς στα ίσα για τον Εργοτέλη χτυπώντας στην κόντρα με εύστοχο πλασέ!

Την τελευταία λέξη όμως την  είπε ο Κλαπάκης για την Δαμάστα, ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής στο 90′ έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Δαμάστα: Χατζιδάκης, Μηλιαράκης, Πεταλάκης, Σερλιδάκης, Χαραλαμπάκης, Κλαπάκης, Κουτσοποδιώτης, Μυφτάρι, Κωστάκης, Ρουμπάκης, Ταμπάκης

Εργοτέλης: Μιράσι, Αλεξανδράκης, Κρασανάκης, Τβαούρι, Κόκκινος, Κουτάντος, Σκούφος, Σφακιανάκης, Χότζα, Ντίσα, Σαμπροβαλάκης