Με το δεξί η Παλιανή 2-1 τον Γιούχτα 2010

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα η ομάδα της Παλιανής  καθώς επικράτησε με 2-1 του Γιούχτα 2010.

Η γηπεδούχος ομάδα παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα και με ανατροπή να πάρει το πρώτο τρίποντο της χρονιάς.

Ο Γιούχτας 2010 έδειξε ένα εξαιρετικό πρόσωπο και να ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχα φύγει με κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση

Το σκορ άνοιξε ο Ξενάκης με σουτ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 6΄ για να ισοφαρίσει ο Στέλιος Σπινθουράκης με πλάσε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Η ολική ανατροπή ολοκληρώθηκε με την εύστοχη  εκτέλεση πέναλτι του Βιολάκη,

Για τους γηπεδούχους χαμένες ευκαιρίες ειχαν οι Βιολάκης, Φουντουλάκης , Καλομοίρης ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Κόκκινος, Γριβάκης και Παχάκης

Παλιανή Κουγιουμτζάκης, Κορνηλάκης, Φουντουλάκης Σ, Φουντουλάκης Χ, Σπινθουράκης Σ, Κεφαλάς, Στρατιδάκης, Σαμωνάκης , Οικονομάκης, Βιολάκης, Καλομοίρης

Γιούχτας 2010  Καλυκάκης,Μπετεινάκης, Ξενάκης, Ζωγραφακης Μουζούρη, Γιαλλύτης(Παχάκης 80), Ντολακάι, Αντωνάκης(46 Χαλεπακης), Ψωμας, Κόκκινος, Γριβάκης