Επιστροφή στην έδρα ισούται με επιστροφή στις νίκες για την Μινωική – Πήρε το τρίποντο και κόντρα στις Ασίτες!

Τρίτο συνεχόμενο εντός έδρας τρίποντο για την Μινωική

Μία ακόμη εντός έδρας επιτυχία για την Μινωική, η οποία εκμεταλλεύτηκε το δυναμικό της ξεκίνημα και με δύο γκολ στο πρώτο 16λεπτό κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση των Ασιτών, οι οποίοι μείωσαν στην επανάληψη, πίεσαν για να ισοφαρίσουν αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ και έτσι το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Η Μινωική με το… καλημέρα άνοιξε το σκορ όταν ο Ανδρεαδάκης εκτέλεσε το κόρνερ στο 2′, ο Σαραφαλντίν έκανε την κεφαλιά – πάσα στο δεύτερο δοκάρι για τον αμαρκάριστο Ψαρρά, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Στο 16′ ο Πατσάκης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά μετά από νέο κόρνερ του Καραντινάκη αυτή τη φορά!

Στο 20′ ο Αποστολάκης δοκίμασε το πόδι του με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Στην συνέχεια είδαμε τον Κοτζαδάκη να απειλεί δύο φορές με πανομοιότυπο τρόπο καθώς τα ξαφνικά σουτ που επιχείρησε σταμάτησαν στον Αγγελιδάκη, που απομάκρυνε σε κόρνερ ισάριθμες φορές στο 29′ και στο 35′.

Στο 39′ ο Ζαρκαδούλας εκτελεί ένα φάουλ από την μεσαία γραμμή , βρίσκει τον Κοτζαδάκη μέσα στην μεγάλη περιοχή, ο οποίος κάνει την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος με το 2-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην αρχή της επανάληψης οι Ασίτες φάνηκαν απειλητικές με τον Κοτζαδάκη να γυρίζει στον Γκεγκόλλι στο 53′, όμως εκείνος ανενόχλητος έχασε τεράστια ευκαιρία στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 68′ ο Πατσάκης έκανε ένα σουτ, όμως μπλόκαρε σταθερά ο Χαραλαμπάκης.

Πέντε λεπτά αργότερα οι Ασίτες μείωσαν σε 2-1 με τον Κοτζαδάκη με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κοζορώνη!

Οι Ασίτες κυνήγησαν την ισοφάριση και απείλησαν στο 77′ όταν ο Κοζορώνης γύρισε την μπάλα στον Κοτζαδάκη, ο οποίος έκανε το σουτ με την μία με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την Μινωική να υπερασπίζεται το υπέρ της σκορ και να παίρνει μία ακόμη σημαντική εντός έδρας νίκη.

Μινωική: Αγγελιδάκης, Κουρουγκιαβούρης (75′ Χαλκιαδάκης), Ψαρράς, Καστελλιανάκης, Πατσάκης, Μαγάκης (75′ Κουρουγκιαβούρης Μ.), Ανδρεαδάκης (65′ Μαρκόπουλος), Σαραφαλντίν, Τσαμπουράκης (82′ Φραγκούλης), Καραντινάκης, Γιακουμάκης (82′ Ρουμελιώτης)

Ασίτες: Χαραλαμπάκης, Λιανδράκης (46′ Κοζορώνης), Κοπιδάκης (63′ Μηναδάκης), Κάββαλος, Ζαρκαδούλας, Ρουμπάκης, Λαδιανός, Αναστασάκης, Αποστολάκης (63′ Σταματάκης), Κοτζαδάκης, Γκεγκόλλι (88′ Γιαννακόπουλος)