Ισοπαλία με τέρματα στο ΑΕΚατσαμπά – Μινωική – Έντονα παράπονα από την Μινωική για την διαιτησία!

Ένα γκολ και ένας βαθμός για κάθε ομάδα – Πολλά και έντονα παράπονα για την διαιτησία Ζαφείρη από την Μινωική

Ισοπαλία με γκολ στο γήπεδο του Πανεπιστημίου ανάμεσα στην ΑΕΚατσαμπά και την Μινωική σε ένα παιχνίδι που οι τυπικά φιλοξενούμενοι έχουν τεράστια παράπονα από τον διαιτητή, Ζαφείρη!

Η Μινωική ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στο 27′ με άπιαστο σουτ του Ρουμελιώτη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι τυπικά φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον ίδιο ποδοσφαιριστή με τον διαιτητή να λέει παίζεται.

Έτσι δεν άλλαξε κάτι μέχρι το ημίχρονο και το αποτέλεσμα της ανάπαυλας ήταν το 0-1.

Στην επανάληψη η ΑΕΚατσαμπά έψαξε την ισοφάριση και τελικά κατάφερε να την βρει στο 70′ με τον Ντελία να ισοφαρίζει σε 1-1 από την άσπρη βούλα, για ένα πέναλτι που έγινε πάνω στον Φρόκου και το οποίο βρίσκει ενάντιους τους ανθρώπους της Μινωικής!

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Βαρδονικολάκης Π. (35′ Φρόκου), Ζωνάκης (65′ Νικολάου), Ντελία, Ένο, Καραφωτιάς, Κεφαλούκος, Μανουσάκης (85′ Κάββαλος), Τάγγινης (65′ Παπαδάκης), Βαρδονικολάκης Γ., Δαύκος

Μινωική: Αμπατζής, Ανδρεαδάκης Πότης (80′ Καραντινάκης), Κουρουγκιαβούρης (70′ Μαγάκης), Ρεμιγιάκης, Τσαμπουράκης, Ανδρεαδάκης, Καστελλιανάκης, Μαγάκης, Μαρκόπουλος (85′ Σαραφαλντίν), Ρουμελιώτης (80′ Χαλκιαδάκης), Φραγκούλης