Επιστροφή στις Μοίρες με νίκη για την ΑΕΜ!

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Μοίρες για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, επικρατώντας με 2-1 των Ασιτών στο Δημοτικό Στάδιο Μοιρών «Μανώλης Στεφανουδάκης».

Επιστροφή στην φυσική τους έδρα για τις Μοίρες για πρώτη φορά φέτος, καθώς τα έργα στον φυσικό χλοοτάπητα του γηπέδου ολοκληρώθηκαν έπειτα από περίπου ένα μήνα.

Φαίνεται πως το Δημοτικό Στάδιο Μοιρών έδωσε ώθηση στους «μπλε», οι οποίοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 15ο λεπτό, με τον Καρταλιανάκη να ανοίγει το σκορ!

Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, οι Μοίρες είχαν μία μικρή υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο, περιορίζοντας σημαντικά την επιθετική γραμμή των Ασιτών η οποία απείλησε μόλις δύο φορές με τον Κοτζαδάκη, με τις προσπάθειες του να μην βρίσκουν στόχο.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, οι Μοίρες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να βρουν ένα δεύτερο τέρμα και να ασφαλίσουν το προβάδισμα τους, κάτι που κατάφεραν, με τον Πηρουνάκη να κάνει το 2-0 στο 75′ με όμορφο σουτ.

Οι Ασίτες από την άλλη, ενώ είχαν δείξει βελτιωμένη εικόνα στο δεύτερο μέρος δεν κατάφεραν να σκοράρουν πριν δεχθούν το δεύτερο τέρμα και εντέλει το μόνο που πέτυχαν ήταν να μειώσουν με τον Λαδιανό στο 83ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Μοίρες (Χρ. Ορφανουδάκης): Δανδάλης, Φανουράκης, Πολυμερίδης, Ιερωνυμάκης, Τραορέ, Κυριακάκης, Μεντουδάκης, Τσακάνι, Κιόρι, Πηρουνάκης, Καρταλιανάκης

Ασίτες (Ζ. Αναστασάκης): Χαραλαμπάκης, Μανωλιτσάκης, Κοπιδάκης, Κάββαλος, Ζαρκαδούλας, Ρουμπάκης, Λαδιανός, Σταματάκης, Λιανδράκης, Κοτζαδάκης, Γκεγκόλλι