Λύτρωσε τις Μοίρες στο 90′ ο Πηρουνάκης!

Σε ένα παιχνίδι που καθορίστηκε από δύο πέναλτι, οι Μοίρες δυσκολεύτηκαν αλλά επικράτησαν με 1-0 του Κεραυνού για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ειδικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες ψάχνανε να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Σταδίου Μοιρών, ο οποίος δημιουργούσε δυσκολίες λόγω και των καιρικών συνθηκών.

Πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης στο 30ο λεπτό, με τις Μοίρες να κερδίζουν πέναλτι, ο Καρταλιανάκης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Αμπατζής μάντεψε σωστά και απέκρουσε, κρατώντας το 0-0.

Παρόμοιο το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τις Μοίρες να έχουν πολλές χαμένες ευκαιρίες με Πηρουνάκη και Κιόρι για να βρουν το πολυπόθητο τέρμα, δίχως επιτυχία όμως.

Εντέλει το χρυσό γκολ ήρθε στο 90′ για τις Μοίρες που κέρδισαν δεύτερο πέναλτι, με τον Πηρουνάκη αυτήν την φορά να είναι εύστοχος και να δίνει ένα σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του!

Οι συνθέσεις

Μοίρες (Χ. Ορφανουδάκης): Δασκαλάκης, Χαλκιαδάκης (39′ Σκρεπετός), Πολυμερίδης, Παπαδομανωλάκης, Τραορέ, Ηλιάκης, Τσακάνι (21′ Φανουράκης), Μεντουδάκης, Καρταλιανάκης (50′ Κουτσάκης), Πηρουνάκης, Κιόρι

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Μαυροζαχαράκης, Κουμάκης (85′ Κουγιός), Κουλτζής, Ρωμανάκης, Μαυρογιαννάκης (85′ Κυπραίος), Καλλέργης, Χριστοδουλάκης (60′ Χατζηνικολάκης), Τσαγκαράκης (60′ Παπαδάκης), Γωνιανάκης, Κεραλάκης (75′ Τριαματάκης)