“Πεντάρα” παραμονής για την Δαμάστα στον Μοχό!

Κέρδισε και έμεινε στην κατηγορία με εμφατικό τρόπο η Δαμάστα

Η Δαμάστα πανηγύρισε την νίκη – παραμονή στην κατηγορία με σκορ 0-5 στην έδρα του Μοχού!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Διακάκης, Κόκκινος Γ., Ζερβάκης, Αποστολάκης και Χασουράκης σε ένα παιχνίδι όπου είχε πέραν των γκολ, δοκάρι και αποβολές!

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς άνηκε στον Μοχό με τον Τσιμινικάκη Ρ. να σημαδεύει το δοκάρι της Δαμάστας στο 8′ με σουτ!

Το 0-1 για τους φιλοξενούμενους ήταν η απάντηση στον Μοχό και ήρθε στο 23′ με τον Διακάκη με σουτ αλλά και κόντρα σε κάποιο σώμα που άλλαξε την πορεία της μπάλας και την οδήγησε στα δίχτυα!

Λίγο πριν την ανάπαυλα και πιο συγκεκριμένα στο 40′ ο Γιάννης Κόκκινος με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη ο Ζερβάκης βρήκε δίχτυα για το 0-3 της Δαμάστας το 58 με πλασέ και στο 67′ ο Σκουτέλης άφησε την ομάδα του Μοχού με δέκα παίκτες μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε.

Η αριθμητική ισορροπία όμως επανήλθε άμεσα μετά την αποβολή του Μηλιαράκη από πλευράς Δαμάστας στο 70′.

Δέκα λεπτά αργότερα όμως η Δαμάστα έφτασε στο 0-4 με ωραίο σουτ του Αποστολάκη, ενώ το τελικό 0-5 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χασουράκης Ρ. στο 90′!

Μοχός: Κρητσωτάκης, Τσιμηνικάκης Ι., Αλατίκ, Γκαρής, Χουδετσανάκης, Κεφάκης, Μίχος, Τσιμηνικάκης Ρ., Χιώτης, Σούρσος, Βαρδάκης

Δαμάστα: Χατζηνικολάου, Χασουράκης (65′ Κωστάκης), Διακάκης, Μαυρογιαννάκης (70′ Χασουράκης Ρ.), Μηλιαράκης, Αποστολάκης, Κόκκινος Ν., Κόκκινος Ι., Ζερβάκης, Κόκκινος Α., Κατσαρός (λ.τρ. 50′ Οικονομάκης)