Μπάσκετ: Πάτησε γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο και κέρδισε την Φ.Ε.Α ο ΟΦΗ (67-78)

Την τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της National  League 1 σημείωσε ο ΟΦΗ ο οποίος κέρδισε έστω και δύσκολα στη Νέα Φιλαδέλφεια την Φ.Ε.Α με 67-78 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής.

Ο ΟΦΗ για τρία δεκάλεπτα τα βρήκε σκούρα απέναντι σε μια πιο αδύναμη ομάδα από αυτόν αλλά που του έβαλε αρκετά δύσκολα. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Β. Ράλλη είχε ισχνό προβάδισμα με 32-33 , ενώ οι δύο ομάδες πηγαίναν χέρι χέρι στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο το οποίο με την λήξη του τις βρήκε ισόπαλες με 57-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως ο ΟΦΗ πάτησε γκάζι έδειξε την ανωτερότητα του και με καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση πήρε στο τέλος μια δίκαιη νίκη με 67-78. Πρώτος σκόρερ για την κρητική ομάδα ήταν ο εκπληκτικός Σταμπουλής που σημείωσε 26 πόντους με 3 τρίποντα, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Δρίτσας με 20 πόντους και 6 εύστοχα τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 32-33, 57-57, 67-78

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Μπάρτσος): Αγγελόπουλος 13, Δρίτσας 20 (6), Μαλτέσιος 10, Πρόφκα 7, Χατζής 11 (3), Μάρτζος 6 (2), Τζίμης, Βασιλακάκης, Κρητικός, Κωνσταντινάκος, Καρακώστας.

ΟΦΗ (Ράλλης): Σταμπουλής 26 (3), Μποχωρίδης 10 (3), Παππάς 18 (2), Πιλκούδης 18, Τσερκιτσόγλου 1, Κασπίρης 3 (1), Λιανός 2, Πρωτογεράκης, Καψάλης, Αντυφιλιώτης, Φρογάκης.