Νίκη στην πρόβα τζενεράλε για τον Ηρόδοτο, 1-0 τον Αλμυρό στο Γάζι

Ο Ηρόδοτος επικράτησε 1-0 του Αλμυρού σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Γάζι.

Η ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού στην πρόβα τζενεράλε της, πριν την έναρξη της Super League 2 πήρε τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Φαλκάο στο 26ο λεπτό, ο οποίος νωρίτερα είχε χάσει ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ και συγκεκριμένα στο 17′.

Στο 19′ ο Αλμυρός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σουρνάκη στον Φραγκουλάκη μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Πατεμτζής ζήτησε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μπουρσέλης μετά από πάσα του Γκέτσι σπατάλησε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα.

Στο 57′ ο Κατσικοκέρης αστόχησε σε κεφαλιά εξ επαφής, στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης Αγαπάκης(46′ Μάγκας), Παγώνης, Νικολάου(74′ Τσαγκαράκης), Κοιλιάρας, Εγκουέμ(46′ Ντιονίσιο), Γιόκαρης, Φραγκουλάκης(46′ Κατσικοκέρης), Γκέρτσι, Μπουρσέλης(46′ Αντωνίου), Λεών

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κρόστα, Μακριδάκης,Ροκάκης, Κριεζίου, Γρηγορόπουλος, Μασάδο, Ζιώγας, Χαλκιαδάκης, Σουρνάκης, Γκίνι, Φαλκάο

Για τον Ηρόδοτο αγωνίστηκαν στο β’ ημίχρονο: Γαλεάδης,Κλάδος,Πρέτσος,Αλεξάκης,Θεοδωράκης ,Μπράβο και Χαϊκάλης