Ντουλάκης: “Με την εμπειρία των παικτών κλειδώσαμε το τρίποντο”

Οι δηλώσεις του Ντουλάκη μετά την νίκη επί του Κεραυνού

Η Γαρίπα έφτασε στην εντός έδρας νίκη κόντρα στον Κεραυνό με σκορ 3-1 σε ένα παιχνίδι όπου δυσκολεύτηκε στην αρχή με τον Κεραυνό να έχει δύο δοκάρια αλλά στην συνέχεια και κυρίως στο δεύτερο μέρος “καθάρισε” το ματς με την εμπειρία των παικτών της να παίζει σημαντικό ρόλο σε αυτό σύμφωνα με τις δηλώσεις του προπονητή της ομάδας, Ζαχάρης Ντουλάκη στο Primesport.gr μετά την λήξη της αναμέτρησης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ζαχάρη Ντουλάκη:

“Ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι με ρυθμό και μοιρασμένο από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα.

Ο Κεραυνός ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος έκανε ευκαιρίες που δεν εκμεταλλεύτηκε με συνέπεια να τα καταφέρουμε και να προηγηθούμε σε ένα κομβικό σημείο λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Από εκεί και πέρα μπήκαμε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και με την εμπειρία των παικτών καταφέραμε και κλειδώσαμε το τρίποντο.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια και εύχομαι καλές γιορτές σε όλους με υγεία και καλή συνέχεια στον Κεραυνό.”