Ματσάρα με νικητή τον Αετό Ανωγείων και “χρυσό” σκόρερ τον Κεφαλογιάννη!

Με γκολ του Κεφαλογιάννη στο 90′ πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση ο Αετός Ανωγείων

Πολύ όμορφο παιχνίδι με επτά τέρματα, ανατροπές και αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον είδαμε ανάμεσα σε ΟΦΑΜ και Αετό Ανωγείων με την ομάδα των Ανωγείων να καταφέρνει τελικά να πάρει την πρόκριση με τον Κεφαλογιάννη στο τέλος του παιχνιδιού με σκορ 3-4!

Ο Αετός Ανωγείων κατάφερε με το… καλημέρα να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Κονιό Α. μόλις στο 3′!

Η απάντηση για τον ΟΦΑΜ ήρθε με τον Μιχελακάκη να κάνει το 1-1 στο 40′, όμως στα εναπομείναντα πέντε λεπτά του πρώτου μέρους η ομάδα των Ανωγείων κατάφερε να πάρει και πάλι το προβάδισμα και μάλιστα με μαξιλαράκι ασφαλείας καθώς σημείωσε δύο μαζεμένα τέρματα με Κεφαλογιάννη και Κολιοραδάκη και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο υπέρ της 1-3.

Στην επανάληψη ο ΟΦΑΜ μπήκε με φόρα και σκόραρε με τον Μπιτάδο με πέναλτι μειώνοντας σε 2-3 και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην υπόθεση πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι δεν έμειναν στην μείωση του σκορ και κυνήγησαν την ισοφάριση, η οποία τελικά ήρθε στο 75′ με σκόρερ τον Παππά!

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση ο Αετός Ανωγείων βρήκε τα ψυχικά και σωματικά αποθέματα και με τον Κεφαλογιάννη Ε. από τα έντεκα βήματα στο 90′ έκανε το 3-4 και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ!

ΟΦΑΜ: Μπάμπης, Γιαννόπουλος, Μυτάκης, Αλεξάκης, Βάβουλας (75′ Ορφανός), Γιαννακούδης (75′ Σταυρουλάκης), Διαλυνάς, Μιχελακάκης, Παππάς, Αντωνακούδης, Μπιτάδος

Αετός Ανωγείων: Ανταλουδάκης, Δεληγιαννίδης, Κονιός Γ., Κυριακάκης (70′ Κερκέζος), Σπαχής, Χανιωτάκης, Αγγελής, Κολιοραδάκης (70′ Καστρινός), Κονιός Α., Κανταρτζής (90′ Κεφαλογιάννης Α.), Κεφαλογιάννης Ε.