ΟΦΗ: Ήττα από τον Ατρόμητο για την Κ17

Η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 3-0 από την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο γήπεδο Αλμυρού, για την 6η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Λιόση, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Μπάτου. Στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου ο Λιόσης νίκησε εκ νέου τον Κότσι, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του, ενώ στο 55’ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με σουτ εντός περιοχής έπειτα από ασίστ του Λεονταρόπουλου.

Ο ΟΦΗ δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από αυτές.

Ο αντίπαλος γκολκίπερ είχε απάντηση στις προσπάθειες των Δεσποτόπουλου (25’) και Τακάκη (30’), όπως συνέβη και στο 60’ με την κεφαλιά του Πατραμάνη.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Καλαϊτζάκης, Μπεϊνάς, Κωνσταντακόπουλος, Μπλίντο, Ντάγια, Τακάκης, Βιδιαδιάκης, Πατραμάνης (75′ λ.τ. Τσερεβελάκης), Παντερής, Δεσποτόπουλος (60′ Καστελλιανάκης).