Πέρασε και από το Μαρτινένγκο ο Ηρόδοτος!

Συνεχίζει απτόητος από νίκη σε νίκη ο Ηρόδοτος

Μία ακόμη νίκη πανηγύρισε ο Ηρόδοτος κάνοντας το 8 στα 8 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ επικρατώντας στο παραδοσιακό Ηρκαλειώτικο ντέρμπι του Εργοτέλη με σκορ 0-3.

Ο Ηρόδοτος ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 28′ με τον Φραγκουλάκη από την άσπρη βούλα, ενώ δύο λεπτά αργότερα με φανταστικό βολέ εκτός περιοχής του Γαρεφαλάκη έκανε το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Χίντρι, που ήρθε από τον πάγκο στο 65′ με τσίμπημα της μπάλας μετά από λάθος της άμυνας και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 0-3 καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Εργοτέλης: Μιράσι, Παναγιωτάκης, Χότζα, Φαϊτάκης, Πλατοκούκης, Κορνάρος, Φθενάκης, Μαυροειδής, Μερκουλίδης, Τσαμαντώτης, Ντίσα

Ηρόδοτος: Ζαφείρης, Μάρα, Γιαννικάκης, Κανδηλάκης, Μαγάκης, Τριάντης, Φραγκουλάκης, Βεζιρτζόγλου, Νάκας, Γαρεφαλάκης, Μουρτζάκης