Πέρασε νικηφόρα από το Γάζι το Λίντο

Το Λίντο επιβλήθηκε των Νέων Αλμυρού στο Γάζι και συνέχισε την εξαιρετική πορεία του στον 1ο Όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Κώστα Φιλοξενίδη, αντιμετώπισε το επίσης νεανικό σύνολο του Νίκου Μυλωνίδη, του οποίου κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-0 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 8ο λεπτό ο Μαυρής έστειλε τη μπάλα άουτ με κεφαλιά, όμως στο 13′ ο επιθετικός του Λίντο δεν λάθεψε και μετά από πάσα του Βαρδάκη έγραψε το 1-0.

Στο 35′ παρόμοια φάση με εκείνη του γκολ, όμως ο Μαυρής δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει και να μετατρέψει σε δεύτερη ασίστ την πάσα του Βαρδάκη, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Λίγες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο σε μία από αυτές, ο Παπάζογλου διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για το Λίντο.

Νέοι Αλμυρού (Νίκος Μυλωνίδης): Παρασύρης, Γκίνι, Γρινιεζάκης, Καλλιάρος, Περγαντής, Ρεμυδιανάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Μαυρογιάννης, Στρατάκης, Πεδιαδιτάκης

Λίντο (Κώστας Φιλοξενίδης): Μακριδάκης, Αποστολίδης, Γιακουμάκης, Δεσποτόπουλος, Κεβάνι, Λούκα, Τζιράκης, Ζουραράκης, Καρακωνσταντάκης, Βαρδάκης, Μαυρής