«Πέταξε» για την πρόκριση με μεγάλη ανατροπή ο Αετός Ανωγείων!

Ο Αετός Ανωγείων επιβλήθηκε στην παράταση 1-2 (0-0 κ.α.) του Αλόγου Μαλεβιζίου και συνεχίζει στο Κύπελλο ΕΠΣΗ.

Έπειτα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι πήραν το «εισιτήριο» για τον επόμενο γύρο του θεσμού. Στην κανονική διάρκεια δεν υπήρχε σκορ, ενώ στο 55’ αποβλήθηκε ο Νικηφόρος.

Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 100’ με τον Σημαιάκη. Οι νικητές ισοφάρισαν με τον Γ. Κεφαλογιάννη στο 110’ και πέντε λεπτά αργότερα έμειναν κι εκείνοι με 10 παίκτες, αφού αποβλήθηκε ο Κονιός. Στην εκπνοή (120’) ο Κανταρτζής διαμόρφωσε το 1-2.

Άλογο Μ.: Μ. Ζερβός, Ν. Ζερβός, Γκούφας, Χριστοδουλάκης, Μανουσάκης, Δίπλας, Πυτικάκης, Βραχασωτάκης, Κάββαλος, Γκιαουράκης, Νικηφόρος.

Αετός Αν.: Ανταλουδάκης, Γ. Κονιός, Αγγελής, Κυριακάκης, Ζωνάκης, Δρίτσας, Σπαχής, Κωνσταντάκης, Κολι0ραδάκης, Οικονομάκης, Κανταρτζής.