Πήρε το Super Cup με “οκτάρα” και το αφιέρωσε στον… Βαγγέλη ο Ερμής Ζωνιανών!

Για τρίτη φορά κάτοχος του Σούπερ Καπ Ρεθύμνου ο Ερμής Ζωνιανών

Ο Ερμής Ζωνιανών συνέτριψε με σκορ 8-0 τον ΑΟΝ Αστέρα και έφτασε στην τρίτη κατάκτηση Super Cup Ρεθύμνου στην ιστορία του, το οποίο αφιέρωσε στον Βαγγέλη Κάββαλο, που έφυγε από την ζωή πριν σχεδόν ένα μήνα.

Η ομάδα των Ζωνιανών άνοιξε το σκορ με τον Κουκούλη στο 11′, ενώ έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Βιτώρο.

Στην επανάληψη ο Ερμής ήταν καταιγιστικός και βρήκε έξι ακόμη τέρματα!

Αρχικά ο Λίτσκας έκανε το 3-0 με κεφαλιά στο 57′, ενώ ο Αντωνόπουλος άφησε την ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα με δέκα παίκτες.

Αυτό το αριθμητικό πλεονέκτημα ουσιαστικά έδωσε την ευκαιρία στον Ερμή Ζωνιανών να αυξήσει περισσότερο την διαφορά τερμάτων, όπως και έκανε!

Στο 65′ ο Βιτώρος έκανε το 4-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και δύο λεπτά αργότερα ο Λίτσκας με πέναλτι έκανε το 5-0.

Το 6-0 ήρθε από τον Χασουράκη στο 77′, το 7-0 ο Μπαμπουλάκης στο 81′ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε με το… κερασάκι στην τούρτα ο Κασαπάκης στο 88′!

Ερμής Ζωνιανών: Χρήστου, Τουρνάκης, Γεμιστός (60’ Κασαπάκης), Σαρρής (70’ Χασουράκης), Μπαμπουλάκης, Αριστεινίδης (71’ Παρασύρης), Κεφαλούκος, Βιτώρος, Λίτσκας, Γκελοσάνι (60’ Αυγουστάκης), Κουκούλης (46’ Ξηρός).

ΑΟΝ Αστέρας: Παπαδάκης, Κλειδής, Μπαξεβάνης, Μαραθιανός, Αντωνόπουλος,Καφετζής, Γύπαρης, Σιορέ, Ψυχουντάκης, Ρότζεν, Ρηγάκης