Σπουδαίο διπλό για τον Δία, 0-1 την Παλιανή!

Μεγάλο διπλό κατάφερε να πάρει ο Δίας για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, καθώς κατάφερε να κερδίσει την Παλιανή με 0-1!

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με αρκετές φάσεις και από τις δύο πλευρές, με σημαντικότερη εκείνη του Καλομοίρη που αποσόβησε ο κίπερ του Δία, η ομάδα του Σταύρου Τρανταλίδη ήταν εκείνη που κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Γουργουλά να βρίσκει δίχτυα λίγο πριν οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε την Παλιανή να πιέζει συνεχώς για την ισοφάριση, έχοντας πολύ καλές στιγμές με Καλομοίρη, Οικονομάκη και Βιολάκη, με τον τελευταίο μάλιστα να χάνει μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση λίγα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης.

Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Δία να παίρνει την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις και μάλιστα ξανά εκτός έδρας, σταματώντας παράλληλα το πολύ καλό ξεκίνημα του συγκροτήματος του Φραγκίσκου Ποτηράκη, με τις δύο ομάδες να είναι πλέον ισόβαθμες στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, παρέα με τον Μοχό ο οποίος αγωνίζεται αύριο.

Παλιανή (Φ. Ποτηράκης): Κουγιουμιτζάκης, Φουντουλάκης Χ., Σπινθουράκης, Καστιγάκης, Κορνηλάκης, Σαμωνάκης, Στρατιδάκης, Ζαϊμάκης, Βιολάκης, Οικονομάκης, Καλομοίρης

Δίας (Στ. Τρανταλίδης): Μπανασάκης, Αλεξόπουλος, Βιτσαράς, Κάββαλος, Γουργουλάς, Κυπαράκης, Φραγκιαδάκης, Μπλεμένος, Χουρδάκης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης