Με οδηγό Βιολάκη, επέστρεψε στις νίκες η Παλιανή!

Έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Σπύρο Βιολάκη ο οποίος σκόραρε δύο φορές, η Παλιανή κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 του Δωριέα για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ!

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναγιώτης Ζαϊμάκης, που είχε μονιμοποιηθεί στον χώρο της μεσαίας γραμμής για την Παλιανή, σήμερα αγωνίστηκε ξανά ως τερματοφύλακας λόγω ανάγκης, έπειτα από έναν χρόνο που είχε αποχωριστεί τα γάντια του!

Στα του παιχνιδιού, η Παλιανή ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και είχε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, κυρίως με τους Βιολάκη, Καλομοίρη και Οικονομάκη, δίχως όμως να το καταφέρνει, με τον Δωριέα να έχει καλές στιγμές με Ζωγραφάκη, Μούκα και Χουστουλάκη.

Μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου καμία ομάδα δεν είχε βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, με το 0-0 να είναι μάταια το σκορ έπειτα από τα πρώτα 45 λεπτά.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ, θέλοντας να πάρουν πάση θυσία τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Εντέλει, η Παλιανή ήταν εκείνη που κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Βιολάκη στο 74ο λεπτό να εκμεταλλεύεται την σέντρα και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ!

Το γκολ αυτό έδωσε φτερά στην ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη, με τον Καλομοίρη να σκοράρει για να κάνει το 2-0 στο 80′ από ασίστ του Μπινιχάκη που είχε περάσει ως αλλαγή!

Στο 87′ ο Βιολάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, πρόσθεσει το «κερασάκι» στην τούρτα με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ και διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

Με τη νίκη αυτή η Παλιανή ανεβαίνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τον Μοχό ο οποίος έχει παιχνίδι λιγότερο.

Παλιανή (Φ. Ποτηράκης): Ζαϊμάκης, Καστιγάκης (40 λ.τ. Οικονομάκης Γ.), Φουντουλάκης Χ., Φουντουλάκης Σ. (75′ Κορνηλάκης), Σπινθουράκης Σ., Καλομοίρης, Κοσμαδάκης (55′ Μπινιχάκης), Στρατιδάκης, Σαμωνάκης, Βιολάκης, Οικονομάκης

Δωριέας (Λ. Παπαδάκης): Ζερβός, Νικολακάκης (70′ Τουτουδάκης), Χριστοδουλάκης, Ανδρεαδάκης, Βογιατζάκης, Τσιμπιμπάκης, Νηστικάκης, Εργαζάκης (86′ Αλεξάκης), Χουστουλλάκης, Ζωγραφάκης, Μουκά