«Τριάρα» απέναντι στην Δαμάστα και στο +4 ο ΠΑΟ Κρουσώνα!

Διευρύνει το σερί νικών του ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 3-0 της Δαμάστας για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, αυξάνοντας την διαφορά του στο +4 από τον ΠΟΑ!

Σε εξαιρετική μέρα η επιθετική γραμμή του ΠΑΟΚ για ακόμα ένα παιχνίδι, με τον Μεμοτσέλα να σκοράρει δύο φορές, τον Κουράκη μία, με τον Ανωγειανάκη να έχει μοιράσει την ασίστ και στις τρεις περιπτώσεις!

Με το… καλημέρα άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ στον Κρουσώνα, με τον συνήθη ύποπτο Άκη Κουράκη να σουτάρει και να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 5ο λεπτό, κάνοντας το 1-0, έπειτα από πολύ όμορφη πάσα του Ανωγειανάκη!

Στην συνέχεια, η αποχώρηση του Κουράκη από το παιχνίδι λόγω τραυματισμού, «πάγωσε» τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, όμως όπως όλα δείχνουν ο νεαρός επιθετικός δεν έχει κάτι σοβαρό.

Σημαντική φάση για την Δαμάστα στο 25′ με τον  Βατσινά να πλασάρει τον Βλαχάκη και τον Σηφάκη να διώχνει με το κεφάλι πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα!

Το υπόλοιπο του πρώτου μέρους, βρήκε τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την Δαμάστα σε ένα πιο περιορισμένο ρόλο, η οποία όμως δημιούργησε φάσεις με Κλαπάκη και Τζουβάρα.

Μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, με το 1-0 να είναι το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι είχε αρκετές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου, όπως αρμόζει σε ένα ντέρμπι Μαλεβιζίου, με τον ΠΑΟΚ να δημιουργεί καλές στιγμές με τον Μεταξάκη, τον Κουτσογιαννάκη και τον Μεμοτσέλα, αλλά ο Ροδουσάκης κρατούσε το σκορ στο 1-0.

Εντέλει, το δεύτερο γκολ που έψαχνε ο ΠΑΟ Κρουσώνα το βρήκε, με τον Νίκο Μεμοτσέλα να σκοράρει με κεφαλιά στο 75ο λεπτό έπειτα από κόρνερ του Ανωγειανάκη, κλειδώνοντας την νίκη των «ασπρόμαυρων»!

Πέντε λεπτά αργότερα, ο ικανός επιθετικός σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον ΠΑΟ Κρουσώνα να παίρνει μία μεγάλη νίκη!

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Β. Κρασανάκης): Βλαχάκης, Στεφανάκης, Βαρδής (80′ Τσατσάκης Γ.), Κανδηλάκης, Σηφάκης, Παπαδιός, Τριάντης, Ανωγειανάκης, Μεταξάκης (85′ Μαυροειδής), Κουράκης (23′ λ.τ. Κουτσογιαννάκης), Μεμοτσέλα (85′ Καλαϊτζάκης)

Δαμάστα (Δ. Κόκκινος): Ροδουσάκης, Μανουσάκης, Στρατηγάκης, Σερλιδάκης, Πεταλάκης, Κόκκινος, Ταμπάκης (75′ Ρουμπάκης), Κουτσοποδιώτης, Βατσινάς (75′ Στρατήγης), Κλαπάκης, Τζουβάρας