Παρέμεινε στην κορυφή με «πεντάρα» ο ΠΑΟ Κρουσώνα!

Μία ακόμα νίκη που τον κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας πήρε ο ΠΑΟ Κρουσώνα, ο οποίος επικράτησε με 5-1 του ΠΑΝΟΜ στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ!

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, με πέντε γκολ υπέρ του και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, o ΠΑΝΟΜ μπορεί να μην δημιούργησε κινδύνους στην αντίπαλη περιοχή ωστόσο δεν ήταν κακός, προσπαθώντας να παίξει ορθολογικό ποδόσφαιρο.

Πρώτη μεγάλη φάση στο παιχνίδι και γκολ για τον ΠΑΟ Κρουσώνα, με τον Μαυροειδή να προλαβαίνει τον Κορνηλάκη και να δίνει έτοιμο γκολ στον Μεμοτσέλα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό!

Επόμενη καλή φάση στο 7ο λεπτό,  με την κεφαλιά του Κανδηλάκη να περνάει λίγο άουτ, ενώ στο 8ο λεπτό ο Κουράκης σέντραρε, ο Μεταξάκης σκόραρε, αλλά ο β’ βοηθός ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ και ο καταιγισμός φάσεων για τον ΠΑΟΚ ολοκληρώθηκε στο 9ο λεπτό, όταν ο Κορνηλάκης απέκρουσε με τα πόδια σε κόρνερ το πλάσε του Κουράκη.

Στο 20ο λεπτό, ήρθε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ, με τον Ανωγειανάκη να πιάνει μία «οβίδα» έξω από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα στο «γάμα» του Κορνηλάκη, ενώ δύο λεπτά μετά ο Κουράκης είχε την ευκαιρία να σκοράρει έπειτα από ατομική ενέργεια, αλλά ο Κορνηλάκης απέκρουσε!

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Μεμοτσέλα έχασε μεγάλη ευκαιρία σουτάροντας πάνω στον Κορνηλάκη, ωστόσο ένα λεπτό μετά ο Κουράκης βρήκε το γκολ που έψαχνε, νικώντας τον Κορνηλάκη στο τετ-α-τετ για να κάνει το 3-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Μεταξάκης έκανε τρομερή ενέργεια από τα αριστερά και «σέρβιρε» στον Κουράκη, ο οποίος από κοντά έκανε το 4-0!

Στο 55ο λεπτό, ο ΠΑΝΟΜ μείωσε στο σκορ, όταν το σουτ του Κουσίδη κατέληξε στο δοκάρι και ο Καφούσης στην επαναφορά σκόραρε, κάνοντας το 4-1.

Σειρά του Μεταξάκη να βρει δίχτυα στο 77ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Γαρεφαλάκη, ο έμπειρος επιθετικός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα γράφοντας το 5-1!

Τέλος στο ματς, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μία πολύ σημαντική νίκη που τον κρατάει στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΗ, στο +2 από τον ΠΟΑ!

ΠΑΟΚρουσώνα (Β. Κρασανάκης): Βλαχάκης, Στεφανάκης, Σηφάκης, Παπαδιός (57′ Βαρδής), Κανδηλάκης, Μαγάκης (79′ Φραγκούλης), Μαυροειδής (73′ Γαρεφαλάκης), Μεταξάκης, Μεμοτσέλα, Κουράκης (57′ Μούζιουρας), Ανωγειανάκης (57′ Τριάντης)

ΠΑΝΟΜ (Μ. Κατσούλης): Κορνηλάκης, Τζανάκης, Ρούκα (57′ Παγούνας), Λυπίτκας, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Κατσούλης, Παπαδάκης (73′ Σαπουνάκης), Καφούσης (73′ Γκέγκα Α.), Κουσίδης (73′ Αντεμισάρης), Φανουράκης (42′ Γκέγκα Π.)