Πεντάρα για τον Ρωμανό στο ντεμπούτο Ταβλαδωράκη

Ο Ρωμανός ήταν εκπληκτικός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, παίρνοντας ευρεία νίκη με 5-0 επί του ΠΑΟ Δειλινών.

Παράσταση για ένα ρόλο για την ομάδα του Κώστα Ταβλαδωράκη, ο οποίος έκανε και το ντεμπούτο του στην προπονητική, με τον Ρωμανό να επικρατεί 5-0 του ΠΑΟ Δειλινών για την 1η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο 20ο λεπτό έπειτα από κόρνερ του Αρχοντάκη, ο Μπαλάφας με σουτ έγραψε το 1-0 για τον Ρωμανό.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Παχάκης έγραψε το 2-0 δίνοντας προβάδισμα νίκης στην ομάδα της Ελιάς.

Μπαίνοντας δυνατά και στην επανάληψη ο Ρωμανός έκανε το 3-0. Αυτή τη φορά ο Αρχοντάκης από την γωνία βρήκε τον Ανυφαντάκη και εκείνος  σημείωσε το τρίτο τέρμα των φιλοξενούμενων στο 55′.

Η συνέχεια ανήκε στον Νοδαράκη ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ μέχρι το τέλος.

Αρχικά έπειτα από σέντρα του Καρασμανάκη έκανε το 0-4 στο 75′ ενώ στο 80′ διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τον Ρωμανό, που πήρε μία άτυπη ρεβάνς για πέρυσι.

Δειλινά (Χάρης Αρμουτάκης): Πλευριτάκης, Χασουράκης, Χεράκης, Ρέππας, Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Ορφανός, Πασσάς, Μάρθας, Κεφαλούκος, Ρεμούνδος

Ρωμανός (Κώστας Ταβλαδωράκης): Σαβουϊδάκης, Μπαλάφας, Ανυφαντάκης, Παχάκης, Μαυρομάτης, Γιακουμάκης, Χαλιλάι, Κουκάκης, Αρχοντάκης, Ζαμίδης, Κρανιωτάκης