Ένα ακόμη σόου Γιακουμάκη με νέο χατ-τρικ – Νίκησε με εμφατικό τρόπο και επέστρεψε στην 2η θέση ο ΠΟΑ!

“Μαγευτικός” ΠΟΑ – Ευρεία νίκη με οκτώ τέρματα κόντρα στα Δειλινά

Ασταμάτητος ο ΠΟΑ, ο οποίος επικράτησε με σκορ 8-0 του ΠΑΟ Δειλινών με τον Γιακουμάκη να είναι και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής καθώς σημείωσε ένα ακόμη χατ-τρικ!

Εκτός από τον Γιακουμάκη δίχτυα βρήκαν και οι Ικεότσα, Βοργιάς, Λουμπάκης και Δαμιανάκης.

Ο ΠΟΑ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και βρέθηκε με δύο γκολ μπροστά μόλις από το 7′!

Αρχικά ο Γιακουμάκης με ωραίο τελείωμα εντός περιοχής στο 2′ έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με παρόμοιο τρόπο έστειλε την μπάλα στην άλλη γωνία αυτή την φορά για το 2-0 της ομάδας του Ατσαλένιου!

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Κερμενίδης έδωσε στον Ικεότσα και εκείνος έκανε το 3-0 με εύστοχο πλασέ!

Στο 37′ ο Γιακουμάκης έκανε το 4-0 για τους Ατσαλενιώτες ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ-τρικ!

Αυτό ήταν και το τελευταίο γκολ του πρώτου μέρους με τον ΠΟΑ να πηγαίνει προηγούμενος στα αποδυτήρια με σκορ 4-0.

Ο ΠΟΑ μπήκε με την ίδια φόρα και στην επανάληψη και σκόραρε στο 47′ με τον Λουμπάκη με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κερμενίδη για το 5-0!

Με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Βοργιάς με πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια και τελείωμα έκανε το 6-0!

Στο 69′ ο Δαμιανάκης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0!

Στο 77′ ο ΠΟΑ έφτασε και σε όγδοο τέρμα με αυτογκόλ του Ρέππα με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί και το τελικό σκορ 8-0 καθώς στα τελευταία δέκα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τον ΠΟΑ να επιστρέφει άμεσα στην 2η θέση.

ΠΟΑ: Γκογκόσης, Δαμιανάκης, Λουμπάκης, Παπασπύρος (46′ Νάτος), Κερμενίδης, Σφυρογιαννάκης (46′ Τσιμηνικάκης), Βασιλάκης, Βοργιάς, Κασσωτάκης (46′ Σκουλάς), Γιακουμάκης, Ικεότσα (62′ Μπέης)

ΠΑΟ Δειλινών: Ρεφάτ, Μήτρου, Πασσάς (60′ Τζαγκαράκης), Ρέππας, Κουναλάκης, Ζησιμόπουλος, Ορφανός (46′ Νικητόπουλος), Δρακωνάκης (46′ Κεφαλούκος), Λαυρεντίου, Ταμιωλάκης (65′ Τουγλής), Ροβιθάκης (60′ Κανάκης)