Ποδοσφαιριστές ξάπλωσαν ταυτόχρονα στον αγωνιστικό χώρο και έφαγαν γκολ (Video)

Ένα ασύλληπτο highlight μας χάρισαν οι παίκτες της νοτιοαφρικανικής Isithembiso, που δίχως λόγο ξάπλωσαν στον αγωνιστικό χώρο και δέχτηκαν γκολ από την Phanda.

Με το σκορ στο 3-0 και με υπέρ της νίκη 3-1 στο πρώτο ματς για τη διοργάνωση Philly’s Games στη Νότια Αφρική, η Isithembiso ήταν πολύ χαλαρή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Phanda.

Ωστόσο, αυτό που έκαναν οι νικητές στο 90ο λεπτό δεν το έχουμε ξαναδεί! Ξαφνικά, κι ενώ έχουν την κατοχή της μπάλας, οι παίκτες των γηπεδούχων την παρατούν και ξαπλώνουν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να δεχτούν γκολ…

Το βίντεο έχει κάνει τον γύρο του διαδικτύου ωστόσο ακόμη δεν έχει γίνει σαφές αν η κίνηση αυτή είχε κάποιον συμβολισμό ή εξυπηρέτησε κάποιον άλλον σκοπό…