Χορταστική ισοπαλία ανάμεσα σε ΠΟΗ και Λίντο!

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Σκουρέλλου ανάμεσα σε ΠΟΗ και Λίντο, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2 για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο μέρος, το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν φάσεις, όμως δεν έβρισκαν τους κατάλληλους χώρους, και λόγω της αντίπαλης άμυνας αλλά και λόγω των μικρών διαστάσεων του γηπέδου.

Για τους γηπεδούχους, κύριος εκφραστής των καλών στιγμών ήταν ο Σταθάκης, ενώ από την αντίπερα όχθη, καλές στιγμές υπήρχαν με τον Ψαλιδάκη και τον Μαυρή.

Όμως, λίγο πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια, στο 44′ συγκεκριμένα ο Φουντουλάκης νίκησε τον Καργάκη και έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, σε ένα κρίσιμο χρονικά σημείο.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι παίκτες του ΠΟΗ βγήκαν με περίσσια ψυχολογία στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 57′ κατάφεραν να διπλασιάσουν το προβάδισμα τους, με τον Στειακάκη αυτήν την φορά να χρίζεται σκόρερ.

Στην συνέχεια, το Λίντο του Δήμου Χριστοφή προσπάθησε να βρει το γκολ που θα ξαναέβαζε την ομάδα στο παιχνίδι και εντέλει το κατάφερε, με τον Κώττα που είχε περάσει στο ημίχρονο ως αλλαγή να μειώνει σε 2-1 στο 77ο λεπτό.

Το Λίντο πήρε ψυχολογία από αυτό το γκολ και συνέχισε να ψάχνει το τέρμα της ισοφάρισης, το οποίο βρήκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, με τον αρχηγό Νίκο Διακάκη να νικάει τον Ράδοβιτς και να ισοφαρίζει σε 2-2, χαρίζοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του!

ΠΟΗ (Νίκος Κουρουπάκης): Ράδοβιτς, Σταμπούλος, Πάπας, Φουντουλάκης, Στειακάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Σταθάκης, Κορνελάκης, Βασιλάκης, Γιαννακουδάκης, Λυραράκης

Λίντο (Δήμος Χριστοφής): Καργάκης, Περάκης, Διακάκης, Μπουρδάκης, Βλαχάκης (46′ Κώττας), Αδαμάκης, Κυριακάκης, Ψαλιδάκης, Σφακιανάκης, Μαυρής, Καρκανάκης