Πολύ μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Φαιστό κόντρα στην Ανάληψη!

Τεράστια εντός έδρας νίκη για την Φαιστό με ανατροπή

Τι και αν η Ανάληψη προηγήθηκε νωρίς η Φαιστός είχε τον τρόπο να αντιδράσει, να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει ένα σπουδαίο εντός έδρας τρίποντο με σκορ 2-1 κόντρα στην Ανάληψη, η οποία είχε χαμένο πέναλτι στο 88′ με τον Μονιάκη, ώστε να πάρει εκ νέου έστω την ισοπαλία από το παιχνίδι.

Η Ανάληψη μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 4′ “άνοιξε” το σκορ με τον Χαμαλάκη με σουτ!

Η απάντηση για την Φαιστό ήρθε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Μαυρογιαννάκη και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1 ως σκορ της ανάπαυλας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με… φόρα και στην επανάληψη και κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή με γκολ του Ντόκο με κεφαλιά!

Η Ανάληψη είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 88′, όμως ο Μονιάκης έστειλε την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα.

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Σ., Ντόκο, Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Γ., Γρηγοράκης, Μαυρογιαννάκης, Κιουμουρτζάκης, Άλλα, Παπαδάκης Ι.

Ανάληψη: Σφύρλας, Κοζυράκης, Καργιωτάκης, Μονιάκης, Χαμαλάκης, Περβολαράκης, Βλάχος, Κοκκινάκης, Πρέντι, Γκούρο, Μουντράκης