Τέσσερα τέρματα αλλά κανένας νικητής στο Ατσαλένιο!

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κεραυνός και Ρωμανός

Ένα ακόμη πάρα πολύ παραγωγικό παιχνίδι είδαμε στο Ατσαλένιο με τον Κεραυνό και τον Ρωμανό να σκοράρουν από δύο φορές και να μοιράζονται από ένα βαθμό η κάθε ομάδα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35′ με τον Κεραλάκη, όμως λίγο πριν το ημίχρονο ο Μπαλάφας έφερε το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη είδαμε δύο ακόμη τέρματα και πάλι ένα για κάθε ομάδα αυτή τη φορά όμως ο Ρωμανός σκόραρε πρώτος με τον Νοδαράκη από την άσπρη βούλα στο 56′, όμως στο 69′ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Κεραλάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 2-2, που ήταν και το τελικό καθώς το τρίτο γκολ του Ρωμανού με τον Κεραλάκη στο 82′ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 20′ είχαμε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς και ήταν για τον Κεραυνό με τον Καλλέργη να κάνει την κάθετη πάσα για τον Κεραλάκη, εκείνος να πλασάρει, όμως να βλέπει τον τερματοφύλακα του Ρωμανού να του λέει όχι!

Στο 28′ ο Νοδαράκης μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 35′ όμως ο Κεραυνός βρήκε τελικά τα δίχτυα με τον Αμπατζή να κάνει το βολέ, η μπάλα να φτάνει στον Παπαδάκη, ο οποίος έδωσε στον Κεραλάκη, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα για το 1-0 του Κεραυνού!

Αξίζει να αναφέρουμε σε αυτό το σημείο ότι ένα λεπτό νωρίτερα ο Ρωμανός ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λέλεκα στον Παπαδάκη.

Στο 37′ ο Καλλέργης έκανε ένα σουτ με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα και στην επόμενη φάση ο Ρωμανός βρήκε το γκολ με τον Μπαλάφα να κάνει το πλασέ μετά από φάουλ του Μαυρομάτη, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για οφσάιντ στην φάση του 1-1!

Το γκολ της ισοφάρισης ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η πρώτη καλή στιγμή άνηκε στον Ρωμανό με το φάουλ του Αρχοντάκη να αποκρούεται από τον Αμπατζή στο 52′.

Ο Ρωμανός κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Νοδαράκης σε μαρκάρισμα του Χριστοδουλάκη στο 56′!

Στο 69′ ο Κεραυνός απάντησε με τον Κεραλάκη και εκείνος από την άσπρη βούλα για το 2-2!

Στο 82′ ο Αρχοντάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τον Ρωμανό, όμως το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του ματς με το 2-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα στο Ατσαλένιο.

Κεραυνός: Αμπατζής, Μαυρογιαννάκης (67′ Μαυρογιαννάκης), Βασιλάκης (63′ Κουμάκης), Τσιλόγλου (46′ Ρεπανάκης), Λέλεκας, Κωνσταντακώπουλος, Καλλέργης (67′ Μαυροζαχαράκης), Χριστοδουλάκης (67′ Κουλτζής), Κεραλάκης, Γωνιανάκης, Παπαδάκης

Ρωμανός: Αμπράμοβ, Μπαλάφας, Χαλιλάι, Αρχοντάκης, Παρτάλης, Μαυρομάτης (76′ Γιακουμάκης), Νοδαράκης, Κρανιωτάκης (54′ Βιτώρος), Παχάκης, Κουκάκης, Παπαδάκης (54′ Ζαμίδης)