Σοκαριστικός τραυματισμός και τέλος η σεζόν για Αρχοντάκη

Σοκαριστικό τραυματισμό υπέστη στο ματς της περασμένης Τετάρτης στα Μάλια, ο νεαρός ποδοσφαιριστής του Ρωμανού.

Ο λόγος για τον Γιώργο Αρχοντάκη, ο οποίος ήταν ο σκόρερ της νίκης για την ομάδα του με 0-1 κόντρα στον ΠΑΝΟΜ, ωστόσο στα τελευταία λεπτά του αγώνα σε μία μονομαχία που είχε με αντίπαλο ποδοσφαιριστή, βρέθηκε άτσαλα στο έδαφος.

Με την πτώση του στον αγωνιστικό χώρο, o 22χρονος μέσος έσπασε τον αγκώνα του! Το σίγουρο είναι ότι θα μείνει για αρκετό χρονικό διάστημα εκτός αγωνιστικών χώρων, με τον προπονητή της ομάδας της Ελιάς Κώστα Ταβλαδωράκη να μην υπολογίζει στον Αρχοντάκη όπως όλα δείχνουν μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου.

Αναμφίβολα θα αποτελέσει μία σημαντική απώλεια για την ομάδα του Ρωμανού μιας και είναι από τα βασικά «γρανάζια» του συλλόγου την φετινή περίοδο.